Sklep hiszpański

Sklep hiszpański. Sklep internetowy z ekologiczną rzemieślniczą hiszpańską oliwą, oliwkami, czekoladą, miodem, konfiturami… Rozsmakuj się w Hiszpanii 🇪🇸.

📁 OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN 100%

📁 PICUAL D.O.P. SIERRA DE CAZORLA

Tabelka porównawcza cen oliwy z oliwek extra virgin 100%

📁 PICUAL D.O.P. SIERRA DE CAZORLA – PET

Tabelka porównawcza cen oliwy z oliwek extra virgin 100%

📁 ROYAL D.O.P. SIERRA DE CAZORLA

Tabelka porównawcza cen oliwy z oliwek extra virgin 100%

📁 GRAN SELECCIÓN D.O.P. SIERRA DE CAZORLA

Tabelka porównawcza cen oliwy z oliwek extra virgin 100%

📁 PRZETWORY

📁 OLIWKI

📁 PRODUKTY KRAFTOWE, RZEMIEŚLNICZE I WYTWARZANE RĘCZNIE

📁 CZEKOLADY

📁 MIODY

📁 KONFITURY

📁 OCTY

Oliwa z oliwek extra virgin 100%

Przy zakupie oliwy z oliwek należy zwrócić uwagę to poziom kwasowości. Oliwa wyciskana mechanicznie posiada poziom kwasowości wynoszący maksymalnie 0,8%. Osiąga się go poprzez analizę laboratoryjną. Poziom kwasowości jest powiązany z ilością kwasów tłuszczowych znajdujących się w oliwie. Tworzą się one, gdy do produkcji oliwy użyto nie najlepszej jakości oliwek, np. zebranych z ziemi, sfermentowanych lub posiekanych. Z oliwek lepszej jakości otrzymamy oliwę lepszej jakości. Oznaką dobrej jakości oliwek będzie mniejsza kwasowość produktu, który ma wtedy najlepsze składniki wewnętrzne. Widać to także w cenie – im tańsza jest oliwa, tym ma wyższą kwasowość, im lepsza – tym jej kwasowość jest niższa. Kwasowość najlepszych jakościowo oliw to zaledwie 0,4% czy nawet 0,2%. 

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia to najlepszy rodzaj oliwy z oliwek, wyższej kategorii, bez żadnych wad, sporządzony jedynie z najlepszej jakości oliwek i tylko mechanicznie, bez dodatku ulepszaczy. Oliwa z oliwek extra virgin 100% jest głównym elementem diety śródziemnomorskiej. Jak sami zobaczycie czytając ten artykuł – ma naprawdę bardzo szerokie zastosowanie a jej stosowanie z całą pewnością nam nie zaszkodzi. Oliwa z oliwek extra virgin 100% zawiera przeciwutleniacze, tłuszcze jednonienasycone oraz kwas oleinowy. Te trzy substancje znacznie zmniejszają ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową oraz poprawiają stan układu sercowo-naczyniowego.

Sami sprawdźcie dlaczego warto zaprzyjaźnić się na dłużej z oliwą z oliwek extra virgin 100%. 

Czytaj dalej

Kalendarz na rok 2023 – święta, festyny i rozmaitości czyli fiestas w Hiszpanii

Wyświetlanie wszystkich wyników: 50

Wyświetlanie wszystkich wyników: 50