Poznaj Hiszpanię

Poznaj Hiszpanię

Poznaj Hiszpanię… Jej kulturę, zwyczaje, tradycje, święta, muzykęgastronomięoliwę z oliwek… Rozsmakuj się w Hiszpanii. 🇪🇸

Hiszpańskie delicje TV
Banner wyjazdy incentive dla firm do Hiszpanii

Poznaj Hiszpanię… Jej kulturę, zwyczaje, tradycje, święta…

La Tomatina

Tomatina czyli najsłynniejsza na świecie wojna na pomidory

Tomatina 2022. Zaledwie 39 km od hiszpańskiej Walencji znajduje się Buñol, urocze miasteczko, które sławę zawdzięcza największej na całym świecie “wojnie na pomidory”. Odbywa się ona zawsze w ostatnią środę sierpnia a znana jest pod nazwą “Tomatina”, od hiszpańskiego “tomate”, co znaczy, oczywiście, pomidor.

Camino de Santiago czyli wszystkie drogi prowadzą do Santiago de Compostela

Camino de Santiago czyli wszystkie drogi prowadzą do Santiago de Compostela

Dzień Św. Jakuba, patrona Hiszpanii jest obchodzony 25 lipca. Odkryj północ Półwyspu Iberyjskiego, przepełnioną zakątkami o ogromnej wartości historycznej, artystycznej a także przyrodniczej. Podążając za żółtymi oznaczeniami na niebieskim tle, przez cały czas na zachód bądź południowy zachód, dotrzesz do Santiago de Compostela oraz do grobu Apostoła Jakuba.

Noc świętojańska po hiszpańsku

Noc świętojańska po hiszpańsku

Oficjalnie lato zaczyna się 21 czerwca, wtedy też mamy zarówno najdłuższy dzień jak i najkrótszą noc w całym roku. Już w starożytności czczono słońce a ogniska wówczas rozpalane były częścią dawnego kultu.

Park Narodowy Doñana - jedyne takie miejsce w Europie

Park Narodowy Doñana – jedyne takie miejsce w Europie

Park Narodowy Doñana jest najważniejszym mokradłem nie tylko w Hiszpanii ale i na całym kontynencie europejskim. Podzielony między prowincje Huelva i Sewilla, począwszy od roku 1969 chroni niespotykaną mozaikę ekosystemów, które obrały sobie za swój dom obszar położony u ujścia rzeki Gwadalkiwir do Oceanu Atlantyckiego.

Feria de Abril czyli festyn po sewilsku

Feria de Abril czyli festyn po sewilsku

Feria de Abril 2022. Feria de Abril to wiosenny festyn organizowany co roku w Sewilli. Nawet pół miliona osób przewija się codziennie przez Real de la Feria, pełne uroczych stoisk ustawionych wzdłuż malowniczych uliczek po których jeżdżą konne dorożki, w których poruszają się damy i kawalerowie w strojach z epoki.

Boże Narodzenie w Hiszpanii

Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok i Trzech Króli w Hiszpanii

Boże Narodzenie w Hiszpanii 2022/2023. Święta Bożego Narodzenia są obchodzone w Hiszpanii od 24 grudnia do 6 stycznia. Jest to czas, w którym tradycje religijne mieszają się z pogańskimi. 24 grudnia przypada Wigilia, 25 grudnia świętowane jest Boże Narodzenie a 31 grudnia obchodzony jest sylwester – pożegnanie odchodzącego roku i powitanie nadchodzącego. Świętowanie nie kończy się jednak tutaj, gdyż 6 stycznia przypada Trzech Króli.

Muzyka, która umili Ci gotowanie:

Banner DJ Quique POLSKU

Autor pierwszego zdjęcia w poście meteonrw, strona web Pixabay

Jeśli spodobał Ci się ten post, możesz nam pomóc i jeszcze bardziej zmotywować nas do dalszego tworzenia kolejnych oryginalnych i interesujących wpisów. Możesz to zrobić dzieląc tym postem z rodziną i znajomymi na portalach społecznościowych lub dając nam like’a czy też pisząc komentarz…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.