Oliwa z oliwek ROYAL D.O.P. SIERRA DE CAZORLA 500 ml w szklanej butelce

46,00 

Oliwa z oliwek extra virgin 100%
Odmiana oliwek: ROYAL 
Oliwa extra virgin odmiany Royal z Sierra de Cazorla tłoczona jest z oliwek tej właśnie odmiany, mającej swoją tradycję i uprawianej wyłącznie w regionie Jaén, co czyni tę oliwę jedyną i niepowtarzalną.
Pochodzenie: D.O.P. Sierra de Cazorla (Jaén), Andaluzja, Hiszpania.
Kwasowość: nie przekracza 0,4% (w praktyce około 0,17% – 0,25%).
Kolor: złoty z zielonymi refleksami.
Smak: bardzo wyważony, o średniej intensywności, wyczuwana zieleń niedojrzałych oliwek.
Aromat: intensywnie owocowy i słodki przywodzi na myśl świeżo skoszoną trawę, zapach jabłek oraz bananów.
Gorycz i stopień pikantności: delikatny stopień goryczy i pikantności.
Zastosowanie: na surowo – nie nadaje się do smażenia.
Doskonała: do spożycia na surowo, do sałatek, do chleba.
Dostępne formaty: 250 ml w szklanej butelce, 500 ml w szklanej butelce, 750 ml w szklanej butelce, 1 litr w metalowej puszce, 2.5 litra w metalowej puszce, 5 litrów w metalowej puszce.

Większe zakupy: jeżeli jesteś zainteresowana/y większym zakupem np. dla Twojej restauracji, hotelu, sklepu, ta oliwa jest pakowana w opakowanie zbiorcze zawierające 12 butelek po 500 mililitrów każda. Sprzedaż hurtowa

Przechowywanie oliwy z oliwek:

Chronić przed światłem i ciepłem.

Unikać nagłych zmian temperatury.

Nie zostawiać otwartej butelki/puszki.

Spożyć przed datą, która jest wskazana na opakowaniu. Oliwa, której termin na opakowaniu minął wciąż nadaje się do spożycia, z tym, że zawiera mniej wartościowych składników.

Po otwarciu butelki/puszki najlepiej skonsumować oliwę w ciągu maksymalnie czterech miesięcy, niezależnie od daty podanej na etykietce. Później oliwa wciąż będzie się nadawać do spożycia ale będzie zawierać mniej wartościowych składników.

Certyfikaty i etykiety D.O.P. SIERRA DE CAZORLA

💬 Zapytaj o produkt: Kontakt
📦 Koszt dostawy
🚚 Termin wysyłki

Na stanie

Przy większej ilości cena spada 2 - 5 5%
Przy większej ilości cena spada 6 - 10 10%
Przy większej ilości cena spada 11 + 15%

Opis

Występowanie

Ta endemiczna odmiana drzewa oliwnego znana jest też pod nazwą Royal de Cazorla, gdyż uprawia się ją na terenie Sierra de Cazorla w prowincji Jaén w hiszpańskiej Andaluzji. Trudno sobie to dziś wyobrazić ale odmiana Royal, spotykana na południu Hiszpanii od czasów rzymskich o mało co nie zniknęła na zawsze w drugiej połowie XX wieku. Obecnie gaje oliwne odmiany Royal zajmują obszar ponad 2 000 hektarów, przede wszystkim w obrębie Parku Krajobrazowego Sierra de Cazorla. Gleba, na której rosną, wyróżnia się dużą zawartością wapienia a uprawy znajdują się zazwyczaj na wysokości ponad 800 m npm. To wszystko sprawia, że ta odmiana drzewa oliwnego jest bardzo odporna na suszę.

Oliwki Royal posiadają certyfikat jakości i pochodzenia: DOP czyli Denominación de Origen Protegida (Chroniona Nazwa Pochodzenia). Te oliwki nie zawierają tak dużo oliwy jak inne – aby otrzymać litr oliwy z oliwek Royal potrzeba prawie dwa razy tyle oliwek niż w przypadku produkcji innych oliw, stąd też cena oliwy Royal jest wyższa w porównaniu z innymi.

Warto podkreślić, że oliwa Royal produkowana jest tylko z jednej odmiany oliwek, nie miesza się jej z oliwą, powstałą z wytłoczenia innych, bardziej popularnych odmian.

Pochodzenie nazwy 

Sama nazwa odmiany oraz oliwy „Royal” – „Królewska” – może odnosić się zarówno do wyśmienitej jakości jak i do wyższej ceny. Poziom wolnej kwasowości tej oliwy nie przekracza 0,4 % ale pamiętajmy: jakość samych oliwek jest bardzo wysoka, oliwa tłoczona jest na świeżo i na zimno a ponadto nie jest poddawana żadnemu procesowi chemicznemu i nie dodaje się do niej żadnych ulepszaczy.

Niezwykły smak i aromat

Wrażenia zapachowo – smakowe, jakich dostarczy nam oliwa Royal będą z całą pewnością jedyne w swoim rodzaju: w jej zapachu odkryjemy jabłko, banana oraz nutę dopiero co skoszonej trawy. Oliwa Royal jest słodka, co stanowi ciekawą alternatywę dla innych hiszpańskich oliw.

Polecana przez nas oliwa nada się zdecydowanie do potraw z ryb czy owoców morza. Będzie też fantastycznym dopełnieniem sałat oraz zup. Nada się nawet do deserów – kremów oraz ciast, sprawdzi się też przy przyrządzaniu własnego majonezu.

Informacje dodatkowe

Waga 0500 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.