Oliwa z oliwek GRAN SELECCIÓN PICUAL D.O.P. SIERRA DE CAZORLA 500 ml w szklanej butelce

86,00 

Oliwa z oliwek extra virgin 100%
GRAN SELECCIÓN to oliwy z zielonych, niedojrzałych oliwek zbieranych pod koniec września – na początku października. Wykazują niezwykłe właściwości organoleptyczne. Dzięki intensywnemu zielonemu kolorowi nazywane są oliwami zielonymi.
Odmiana oliwek: PICUAL
Pochodzenie: D.O.P. Sierra de Cazorla (Jaén), Andaluzja, Hiszpania.
Kwasowość: nie przekracza 0,2%.
Kolor: intensywny zielony.
Smak: delikatny i bardzo zrównoważony.
Aromat: wyjątkowo intensywny zapach, podkreślający roślinne nuty: wyrazisty aromat zielonej trawy i świeżego drewna, delikatny zapach zielonych migdałów, jabłek oraz fig.
Gorycz i stopień pikantności: średnia intensywność goryczy, średni stopień pikantności.
Zastosowanie: wyłącznie na surowo – nie nadaje się do smażenia.
Doskonała: do spożycia na surowo, do sałatek, do chleba.
Dostępne formaty: 500 ml w szklanej butelce.

Większe zakupy: jeżeli jesteś zainteresowana/y większym zakupem np. dla Twojej restauracji, hotelu, sklepu, ta oliwa jest pakowana w opakowanie zbiorcze zawierające 12 butelek po 500 mililitrów każda. Sprzedaż hurtowa

Przechowywanie oliwy z oliwek:

Chronić przed światłem i ciepłem.

Unikać nagłych zmian temperatury.

Nie zostawiać otwartej butelki/puszki.

Spożyć przed datą, która jest wskazana na opakowaniu. Oliwa, której termin na opakowaniu minął wciąż nadaje się do spożycia, z tym, że zawiera mniej wartościowych składników.

Po otwarciu butelki/puszki najlepiej skonsumować oliwę w ciągu maksymalnie czterech miesięcy, niezależnie od daty podanej na etykietce. Później oliwa wciąż będzie się nadawać do spożycia ale będzie zawierać mniej wartościowych składników.

Certyfikaty i etykiety D.O.P. SIERRA DE CAZORLA

💬 Zapytaj o produkt: Kontakt
📦 Koszt dostawy
🚚 Termin wysyłki

Na stanie

Przy większej ilości cena spada 2 - 5 5%
Przy większej ilości cena spada 6 - 10 10%
Przy większej ilości cena spada 11 + 15%

Opis

Niespotykana zieleń

Trudno jest pomylić hiszpańską oliwę Gran Selección z jakimkolwiek innym rodzajem oliwy. Gran Selección otrzymuje się z oliwek odmiany Picual lub Royal zebranych na przełomie września i października czyli na samym początku, kiedy oliwki są jeszcze zielone, dzięki czemu otrzymana później oliwa ma niespotykany, intensywny, zielony kolor.

Trudne i pracochłonne zbiory

Sam zbiór jest zdecydowanie bardziej skomplikowany, pracochłonny i czasochłonny – zielone oliwki mogą być zrywane jedynie ręcznie przez najlepszych specjalistów, którzy są w stanie ocenić jakość pojedynczego owocu. Należy pamiętać, że zebrane oliwki nie lubią wysokiej temperatury a jesienią na południu Hiszpanii, w Andaluzji temperatury są często wysokie, co sprawia, że oliwki w przeciągu kilku godzin muszą obowiązkowo trafić do tłoczni – inaczej się zepsują. Warto też podkreślić, iż z zielonych oliwek otrzymuje się niemal trzy razy mniej oliwy niż z dojrzałych owoców. Nic więc dziwnego, że oliwę Gran Selección określa się mianem premium.

Jakość i smak 

Oliwa Gran Selección jest w 100% naturalna – do jej produkcji nie wykorzystuje się ulepszaczy ani sztucznych barwników. Jej kwasowość to nie więcej niż 0,2%, co oznacza, że jest zdecydowanie produktem z wyższej półki.

Oliwa Gran Selección charakteryzuje się owocowym smakiem, co sprawia, że nadaje się ona przede wszystkim do spożycia na surowo. Będzie wyśmienitym dodatkiem do dressingów, sałat, surowych warzyw oraz do pieczywa.

Informacje dodatkowe

Waga 0500 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.