Miód tymiankowy 500 g

38,00 

W ofercie naszego sklepu z całą pewnościa pozytywnie Was zaskoczy rzemieślniczy miód naturalny z tymianku. Na terenie Parku Naturalnego Sierra de Cazorla w hiszpańskiej Andaluzji podobnie jak w przeszłości tak i obecnie pozyskuje się miód z pasiek stosując tradycyjne, sprawdzone metody. Kolejne procesy, takie jak odwirowanie czy pakowanie miodu, również są wykonywane ręcznie. Polecany przez nas miód tymiankowy świetnie podkreśli smak deserów, przede wszystkim ciast. Możecie go także dodać, zamiast cukru, do gorącej herbaty. Miód z tymianku, który znajdziecie w naszym asortymencie, nie tylko charakteryzuje się wysokimi walorami smakowymi i zapachowymi ale też wpływa pozytywnie na zdrowie. Okazuje się, że może ogrywać istotną rolę w przypadku niektórych chorób nowotworowych (piersi, endometrium, prostaty) oraz jest w stanie ochronić serce, przede wszystkim w sytuacjach stresowych.

💬 Zapytaj o produkt: Kontakt
📦 Koszt dostawy
🚚 Termin wysyłki

Na stanie

Opis

Naturalne miody z południa Hiszpanii

Długa historia miodu

Miód posiada właściwości znane ludzkości od czasów zamierzchłych. Był nie tylko pokarmem służył też do słodzenia. Najstarsze ślady użycia miodu pojawiają się w malarstwie naskalnym z około 6000 lat pne. Około 2500 lat pne Sumerowie w Mezopotamii znali właściwości lecznicze tego produktu. Starożytni Asyryjczycy, Egipcjanie, Chińczycy, Grecy oraz Rzymianie używali miodu do leczenia ran. W starożytnej Grecji oraz Egipcie miód był traktowany nawet jako jeden ze środków płatniczych. W trakcie badań archeologicznych na terenie Egiptu znaleziono miód, który został datowany na około 2000 lat i po podgrzaniu okazał się jadalny!

Różnorodność miodu i jego zastosowań

Miód został ponownie odkryty przez nowoczesną medycynę i jest stosowany na rany zainfekowane bakteriami odpornymi na terapię antybiotykową, w walce z dolegliwościami układu trawiennego czy przy bólu gardła. Ma też zastosowanie w kosmetyce.

Istnieje około 320 rodzajów miodów pochodzących z różnych źródeł kwiatowych. Smak, kolor czy zapach miodu zależą od rodzaju kwiatów oraz roślin odwiedzonych przez pszczoły.

Dla osób poszukujących wyjątkowego smaku połączonego z delikatną nutą owocową polecamy hiszpańskie miody otrzymane metodą rzemieślniczą.

Miód z pięknego Parku Narodowego

Pochodzą one z Parku Narodowego Sierra de Cazorla w Andaluzji. Obszar ten jest znany nie tylko dzięki malowniczym terenom leśnym ale również dzięki ekologicznym uprawom, na których nie stosuje się żadnych środków chemicznych ani sztucznych nawozów, co przekłada się także na właściwości samego nektaru produkowanego przez pszczoły. Miód powstaje w głównej mierze z pyłków kwiatów drzew i krzewów owocowych wolnych od zanieczyszczeń i rosnących w przyjaznym klimacie z dala od obiektów przemysłowych i większych skupisk ludzkich – pasieki znajdują się w obrębie plantacji owocowych na terenie Sierra de Cazorla.

Ekologiczne wytwory

Zbiory miodu mają miejsce kilka razy w ciągu sezonu, co pozwala na otrzymanie produktów pochodzących z pyłków roślin kwitnących o nieco innej porze. Miody mają charakterystyczny aromat kwiatów lawendy, tymianku, rozmarynu czy kwiatów pomarańczy.

Miód zbierany jest naturalnymi metodami, które w żadnym przypadku nie szkodzą pszczołom. Podobnie przebiega proces odwirowania miodu – jest on przeprowadzany tak jak przed wiekami. Wymaga to co prawda więcej czasu i pracy, jednakże pozwala zachować dużo więcej wartości odżywczych i aromatu nektaru. Dzięki temu wszystkie hiszpańskie miody, które znajdziecie w naszym sklepie są nie tylko smaczne ale i całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Informacje dodatkowe

Waga 0750 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.