Czekolada z miodem 115 g

16,50 

Na szczególną uwagę zasługuje hiszpańska czekolada z dodatkiem miodu. To produkt o wyjątkowym smaku i naturalnym pochodzeniu. Powstaje w rzemieślniczych warsztatach przetwórczych w andaluzyjskim Parku Naturalnym Sierra de Cazorla z najlepszych, starannie wyselekcjonowanych ziaren kakao. Z ekologicznych pasiek znajdujących się w tym samym rejonie pochodzi miód dodawany do polecanej przez nas czekolady. Pszczoły zbierają pyłki w gajach oliwnych oraz na polach na których nie stosuje się nawozów sztucznych więc miód nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych i jest całkowicie przyjazny dla zdrowia.

Skład naszej czekolady:

  • miazga kakaowa
  • cukier
  • masło kakaowe
  • odtłuszczone kakao w proszku
  • emulgator: lecytyna sojowa
  • naturalny aromat miodowy oraz miód (6%)

Minimalna zawartość kakao: 70%. Pochodzenie kakao: Ameryka Środkowa.

Może zawierać śladowe ilości orzechów i mleka.

Produkt bezglutenowy.

Przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu.

Wartości odżywcze w 100 g: wartość energetyczna 519 kcal, węglowodany 34 g z których 3 g to cukier, tłuszcze 35 g z których tłuszcze nasycone 21 g, białko 8 g, sól 0,02 g.

💬 Zapytaj o produkt: Kontakt
📦 Koszt dostawy
🚚 Termin wysyłki

Na stanie

Opis

Hiszpańska czekolada z naturalnych składników

Czekolada z Parku Naturalnego

Rzemieślnicza czekolada, którą znajdziecie w naszym sklepie, pochodzi z południa Hiszpanii, z Andaluzji, z rejonu Sierra de Cazorla. Powstaje ona w małych warsztatach rzemieślniczych na terenie Parku Naturalnego Sierra de Cazorla, który należy do największych w Europie obszarów objętych ochroną UNESCO. Warto podkreślić, że wszystkie składniki, z których powstaje nasza czekolada są pochodzenia naturalnego. Większość roślin, które służą jako dodatki smakowe i aromatyczne, uprawiana jest na miejscu na niewielkich ekologicznych plantacjach, dzięki czemu nie tylko charakteryzują się ciekawym smakiem ale przede wszystkim są zdrowe i nie zawierają żadnych sztucznych ulepszaczy.

Proces wytwarzania czekolady

Proces obróbki ziaren i samo przygotowanie masy są całkowicie odmienne od tych, które stosuje się w dużych zakładach produkcyjnych. Rozpoczyna się on od ręcznego wyselekcjonowania dojrzałych i pełnowartościowych ziaren kakaowca. Tylko one podlegają dalszemu śrutowaniu i rozdrabnianiu. Następnie masa kakaowa podlega konszowaniu czyli wielogodzinnemu mieszaniu. Może ono trwać nawet trzy doby, co jest nie do pomyślenia w przypadku produkcji przemysłowej. Wszystkie te czynności przebiegają pod okiem doświadczonych rzemieślników.

W kolejnych etapach produkcji rzemieślnicze czekolady otrzymują dodatki pochodzenia regionalnego – może to być np. miód z lokalnej pasieki czy nawet oliwa z oliwek. Następnie mieszankę podgrzewa się i schładza w celu skrystalizowania się tłuszczów, formuje się pożądany kształt po czym ręcznie pakuje się do papierowego pudełka, które również jest przyjazne naturze. Nasza czekolada jest przygotowana do wysyłki.

Informacje dodatkowe

Waga 0115 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.