Opublikowano Jeden komentarz

Oliwa z oliwek PICUAL D.O.P. SIERRA DE CAZORLA

Oliwa z oliwek PICUAL
Aceites Cazorla

OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN 100% – D.O.P. SIERRA DE CAZORLA

Certyfikaty i etykiety

Gdzie występuje drzewo oliwne Picual?

Picual to najbardziej rozpowszechniona odmiana drzewa oliwnego zarówno na świecie jak i w samej Hiszpanii, gdzie uprawy właśnie tej odmiany zajmują aż 900 000 hektarów powierzchni, co stanowi połowę wszystkich terenów przeznaczonych pod uprawę drzew oliwnych. Picual spotkamy przede wszystkim na południu kraju, w Andaluzji, w prowincjach Grenada, Kordoba oraz Sewilla ale przede wszystkim w prowincji Jaén – i właśnie od niej pochodzi druga nazwa tej odmiany. Pierwsza nazwa: „Picual” wskazuje, że oliwka jest zakończona niewielkim „pico” czyli „dzióbkiem”. 

My polecamy Wam oliwę Picual pochodzącą z Sierra de Cazorla. Drzewa oliwne z których pochodzą oliwki rosną na terenie Parku Krajobrazowego będącego pod ochroną UNESCO.

Potwierdzenie jakości oliwy Picual

Oliwa Picual to zdecydowanie produkt najwyższej klasy, o czym świadczą liczne symbole certyfikatów i nagród zamieszczone na etykiecie produktu. Część z nich oliwa Picual otrzymała na międzynarodowych targach branżowych w kategorii „Jakość”. Certyfikaty jakości dotyczą zarówno samego produktu, z którego powstaje oliwa, czyli oliwek ale także nowoczesnego procesu produkcji, który jest oparty jednakże na tradycji i doświadczeniu. Każdy etap, począwszy od samej uprawy, poprzez zbiór oliwek aż do procesu tłoczenia podlega bardzo skrupulatnym kontrolom. Dzięki nim konsumenci nie tylko mogą cieszyć się wyśmienitym smakiem i aromatem oliwy ale mogą być pewni, że oliwa jest całkowicie naturalna i nie zawiera ani żadnych sztucznych dodatków ani ulepszaczy. Inne oznaczenie: „Certyfikowana Pieczęć Jakości” zostało przyznane polecanej przez nas oliwie Picual przez Ministerstwo Rolnictwa i Rybołówstwa Andaluzji. Należy podkreślić, iż „Certyfikowaną Pieczęć Jakości” można znaleźć tylko i wyłącznie na najlepszych produktach pochodzących z tego południowego regionu Hiszpanii. Potwierdza on, że wysoka jakość oliwy Picual z Sierra de Cazorla doceniana jest nie tylko przez koneserów ale także przez organizacje rządowe, dzięki czemu jest ona świetną wizytówką tego znanego hiszpańskiego regionu.

Banner sklep hiszpański

Niezwykle korzystna dla zdrowia

Oliwa extra virgin 100%, którą otrzymuje się z oliwek Picual, wyróżnia wysoka zawartość kwasu oleinowego. Jest też ona naturalnym źródłem witamin. Zawiera witaminę E, która, jak wiadomo, jest świetnym przeciwutleniaczem i chroni nasz organizm przed chorobami nowotworowymi oraz przed przedwczesnym starzeniem, jednocześnie wywierając pozytywny wpływ na włosy i paznokcie. Polecana przez nas oliwa zawiera również witaminy A oraz D, które wspomagają nasz układ odpornościowy. Ponadto witamina D ułatwia przyswajanie fosforu i wapnia, wzmacniających budowę kości. Pomyślcie: wystarczy zaledwie jedna łyżka oliwy z oliwek Picual aby wzmocnić nasz organizm. 

Wspaniały smak i aromat

Oliwa z oliwek Picual to nie tylko mocny, dobry smak oliwek. To również wyrazisty i zróżnicowany zapach. Pamiętajcie, że im lepszej jakości oliwa, tym zapach jest bardziej różnorodny i zdecydowany. Oliwę Picual wyróżnia aromat suszonego drewna  i zielonej trawy połączony z delikatnym zapachem jabłka, figi oraz zielonego migdała. Charakteryzuje się ona średnią intensywnością goryczy i ostrości. Kwasowość tej oliwy z oliwej nie przekracza 0,4 % co oznacza, że ta oliwa prezentuje wysoki poziom oliwy extra virgin, co z kolei przekłada się na jej cenne właściwości odżywcze i smakowe.

Do jakich dań najlepiej wykorzystać oliwę Picual?

Hiszpańska oliwa z oliwek Picual nadaje się zarówno do dań mięsnych jak i wszelakiego typu sałatek. Jej średnio gorzko – pikantna nuta wzbogaci smakowo wiele potraw. Wspomniany już wcześniej aromat trawy i suszonego drewna idealnie podkreśli walory dań mięsnych a dzięki swoistej lekkości doskonale sprawdzi się jako dodatek do potraw z ryb.

📁 OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN 100%

📁 PICUAL D.O.P. SIERRA DE CAZORLA

Tabelka porównawcza cen oliwy z oliwek extra virgin 100%

📁 PICUAL D.O.P. SIERRA DE CAZORLA – PET

Tabelka porównawcza cen oliwy z oliwek extra virgin 100%

📁 GRAN SELECCIÓN D.O.P. SIERRA DE CAZORLA

Tabelka porównawcza cen oliwy z oliwek extra virgin 100%

📁 PRZETWORY

Certyfikaty i etykiety D.O.P. SIERRA DE CAZORLA

Kalendarz na rok 2023 – święta, festyny i rozmaitości czyli fiestas w Hiszpanii

Zdjęcie autorstwa Simon Lehmann, strona web Pixabay

1 komentarz do “Oliwa z oliwek PICUAL D.O.P. SIERRA DE CAZORLA

  1. […] Oliwa z oliwek PICUAL D.O.P. SIERRA DE CAZORLA […]

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.