Opublikowano Jeden komentarz

Ocet winny z wina JEREZ RESERVA

Ocet winny z Sierra de Cazorla
Aceites Cazorla

Ocet winny z wina Jerez Reserva z chronioną nazwą pochodzenia

Historia octu Jerez Reserva

W roku 1945 młody Antonio Páez Lobato, mający wówczas zaledwie 22 lata, w swojej rodzinnej miejscowości Jerez de la Frontera położonej na samym południu Hiszpanii, w Andaluzji,  zaledwie 30 km od Kadyksu, założył firmę Bodega Páez Morilla. Dzięki niej w przyszłości dorobił się nie tylko majątku ale i określenia “Król Octowy”, jako że jako pierwszy zaczął sprzedawać ocet winny produkowany z wina Jerez. Ponad 75 lat później ocet winny produkowany z wina Jerez Reserva uważany jest za produkt gourmet światowej klasy, który ponadto cieszy się etykietą “Chroniona Nazwa Pochodzenia”. Zanim trafi na sprzedaż leżakuje w beczkach wykonanych z drewna kasztanowca przez okres dwóch lat.

Produkt ekologiczny

Hiszpański ocet winny z wina Jerez Reserva jest niezastąpionym składnikiem wielu smakowitych potraw. Ten sprzedawany przez nas powstał na terenie ekologicznej spółdzielni rzemieślniczej, działającej w rejonie Sierra de Cazorla w Andaluzji. Obszar ten słynie z czystości powietrza i gleby, więc jeżeli stawiacie na jakość i szukacie wyjątkowych produktów a wybierzecie nasz ocet winny, możecie mieć pewność, że wybraliście najlepszy produkt z możliwych.

Banner sklep hiszpański

Zastosowanie

Hiszpański ocet winny produkowany z wina Jerez Reserva to produkt, którego nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Biorąc pod uwagę jego bogaty smak i aromat, jego zastosowanie jest niezwykle szerokie. Najczęściej stosuje się go jako dodatek do różnych dań. Można śmiało go użyć do sałatek z dodatkiem pomidora czy rukoli, kapusty czerwonej i pora oraz do sałatek na bazie ziemniaków i kalafiora. Sprawdzi się również jako świetny dodatek do delikatnych ryb oraz owoców morza. Nie może go też zabraknąć do przyrządzenia ciemnych sosów do różnego rodzaju mięs. Mało osób wie, że ocet winny można zmieszać z oliwą z oliwek czy olejem z orzechów włoskich.

Vino de Jerez (D.O. JEREZ) czyli wino Jerez: Fino, Manzanilla, Amontillado, Oloroso, Palo Cortado. 

 📁 OCTY

Kalendarz na rok 2023 – święta, festyny i rozmaitości czyli fiestas w Hiszpanii

Zdjęcie autorstwa Simon Lehmann, strona web Pixabay

1 komentarz do “Ocet winny z wina JEREZ RESERVA

  1. […] wąskiego i wysokiego pojemnika włóż obrany ząbek czosnku, trochę soli, dodaj oliwę z oliwek, ocet winny bądź sok z cytryny oraz żółtko i białko. Użyj elektrycznego miksera przez 10 sekund – po […]

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.