Opublikowano Dodaj komentarz

Oliwa z oliwek GRAN SELECCIÓN D.O.P. SIERRA DE CAZORLA

Gran Selección PICUAL 500 ml w szklanej butelce
Aceites Cazorla, Oliwa z oliwek extra virgin Gran Selección Cazorla

OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN 100% – D.O.P. SIERRA DE CAZORLA

Certyfikaty i etykiety

Niespotykana zieleń

Trudno jest pomylić hiszpańską oliwę Gran Selección z jakimkolwiek innym rodzajem oliwy. Gran Selección otrzymuje się z oliwek odmiany Picual lub Royal zebranych na przełomie września i października czyli na samym początku, kiedy oliwki są jeszcze zielone, dzięki czemu otrzymana później oliwa ma niespotykany, intensywny, zielony kolor. 

Trudne i pracochłonne zbiory

Sam zbiór jest zdecydowanie bardziej skomplikowany, pracochłonny i czasochłonny – zielone oliwki mogą być zrywane jedynie ręcznie przez najlepszych specjalistów, którzy są w stanie ocenić jakość pojedynczego owocu. Należy pamiętać, że zebrane oliwki nie lubią wysokiej temperatury a jesienią na południu Hiszpanii, w Andaluzji temperatury są często wysokie, co sprawia, że oliwki w przeciągu kilku godzin muszą obowiązkowo trafić do tłoczni – inaczej się zepsują. Warto też podkreślić, iż z zielonych oliwek otrzymuje się niemal trzy razy mniej oliwy niż z dojrzałych owoców. Nic więc dziwnego, że oliwę Gran Selección określa się mianem premium.

Banner sklep hiszpański

Jakość i smak 

Oliwa Gran Selección jest w 100% naturalna – do jej produkcji nie wykorzystuje się ulepszaczy ani sztucznych barwników. Jej kwasowość to nie więcej niż 0,2%, co oznacza, że jest zdecydowanie produktem z wyższej półki.

Oliwa Gran Selección charakteryzuje się owocowym smakiem, co sprawia, że nadaje się ona przede wszystkim do spożycia na surowo. Będzie wyśmienitym dodatkiem do dressingów, sałat, surowych warzyw oraz do pieczywa.

📁 OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN 100%

📁 GRAN SELECCIÓN D.O.P. SIERRA DE CAZORLA

Tabelka porównawcza cen oliwy z oliwek extra virgin 100%

Certyfikaty i etykiety D.O.P. SIERRA DE CAZORLA

Kalendarz na rok 2023 – święta, festyny i rozmaitości czyli fiestas w Hiszpanii

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.